Artykuły » » Ciężarowe nowości

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

man

Volkswagen kupuje kolejną markę - prawie 60 proc. pakiet udziałów

redakcja autoflesz.pl | Źródło: MAN | 2011-07-12 06:53


Podboje i zakusy koncernu Volkswagen Group wskazują, że chce stać sie najpotężniejszym koncernem samochodowym na świecie. Pisaliśmy ostatnie, że nie bez szans. Niedawno, rzecznik firmy poinformował media, że niemiecki koncern zakupił większościowy pakiet udziałów w  marce MAN.

Volkswagen kupuje kolejną markę - prawie 60 proc. pakiet udziałów

fot. redakcja autoflesz.pl

Prezes Martin Winterkorn z zadowoleniem przyjął tę wiadomość. Oznacza to, że koncern w Wolfsburga stał się największym producentem samochodów ciężarowych w Europie. Przypomnijmy, że Scania także należy do Vokswagena. Większościowy pakiet udziałów 55,9-procentowy daje spore mozliwości, co więcej, przepływ technologii pomiędzy MAN-em a Scanią będzie jeszcze bardziej widoczny.

To także poważny argument w walce o prymat na europejskim i światowym rynku. Daimler i Volvo nie mogą już spać bezpiecznie.

 

Reklama

 

W tym miejscu warto dodać, że MAM jest liderem polskiego rynku w kat. pow. 12,5 DMC, Scania jednym z najbardziej ulubionych pojazdów poddawanych tuningowi. Jeśli dział autobusów dołączy do tego grona urodzonych zwycięzców, to niemiecka marka pokona wszystkich najgroźniejszych rywali.

Dodać trzeba, że na rynku autobusów króluje niepodzielnie Solaris z podpoznańskiego Bolechowa. Bydgoska PESA z kolei, przoduje na rynku pojazdów szynowych. Jej ostatnie tramwaje dla Warszawy, klimatyzowane, z monitoringiem, cichobieżne, z rekuperacją energii są naprawdę dobre. Dodajmy, że wszystkie wymienione firmy są wielokrotnymi laureatami różnych konkursów, wygrywają przetargi, mają zamówienia na kilka lat.


W galerii:

W galerii

...przejdź do galerii