Artykuły » » Nowe technologie

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

cng

PGNiG - od 1 marca wzrosła cena gazu ziemnego do 2,22 zł za metr sześcienny

redakcja autoflesz.pl | 2010-04-07 23:59


Analitycy rynku paliw ostrzegali, że przed świętami ceny paliw wzrosną. Nie sądziliśmy jednak, że pomimo gwarancji zamrożenia akcyzy do 2013 roku, zdrożeje sprężony gaz ziemny na polskich stacjach tankowania. Od 1 marca m3 zdrożał o 12 groszy. Decyzję podjęło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo posiadające krajowy monopol na ten surowiec.

PGNiG - od 1 marca wzrosła cena gazu ziemnego do 2,22 zł za metr sześcienny

fot. redakcja autoflesz.pl

1 marca 2010 r., pomimo gwarancji utrzymania akcyzy na zerowym poziomie do 2013 r., na polskich stacjach zdrożał sprężony gaz ziemny - z 2,10 do 2,22 zł/m3. Decyzję podjęło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

PGNiG tłumaczy podwyżki 2,10 do 2,22 zł/m3 wyższymi stawkami za gaz ziemny z importu tzw. kuchenkowy. W ślad za tym drożeje gaz do zasilania samochodów CNG.

Reklama

Ale mamy też dobrą informacje. Nadal jedyna stacja na której nadal obowiązuje cena 2 zł/m3 jest ta należąca do Górnośląskiego Zakładu Obsługi Gazownictwa w Zabrzu.

Niestety nie otrzymaliśmy oficjalnego komunikatu PGNiG, potwierdzamy jedynie, że monopoliście tak naprawdę nie zależy na rozwijanie kolejnych stacji napełniania sprężonego gazu ziemnego. A miało być tak pięknie...


W galerii:

W galerii

...przejdź do galerii