Artykuły » » Technika

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

autoflesz

Nowość w Polsce - skutery elektryczne firmy Govecs Sp. z o.o.

redakcja autoflesz.pl | Źródło: Marek Wąsiński, Govecs, Sp. z o.o. | 2010-04-06 11:51


Do sprzedaży na terenie Polski wchodzi nowy produkt - elektryczne skutery marki Govecs. Firma w 2009 roku otworzyła we Wrocławiu swój zakład produkcyjny. Govecs - niemiecka firma z siedzibą w Monachium, prowadzi sprzedaż swoich pojazdów głównie w krajach Europy Zachodniej. Zachęceni możliwościami elektrycznych skuterów postanowiliśmy je przetestować, o czym napiszemy w późniejszym materiale. Dziś materiały producenta.

Nowość w Polsce - skutery elektryczne firmy Govecs Sp. z o.o.

fot. Govecs Sp. z o.o.

Zaledwie złotówka na przejechanie kilometra

Skutery elektryczne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla komunikacji w zatłoczonych miastach. Do największych zaletą skuterów Govecs należą ich niskie koszty eksploatacyjne (przejechanie 100 km to koszt zaledwie 1 zł!) oraz zerowa emisja CO2. Dodatkowo można cieszyć się absolutną ciszą panującą w trakcie jazdy i rozkoszować odgłosami natury. Idealne rozwiązanie do komunikacji, np. w kurortach wypoczynkowych czy miejscach w których nie można używać pojazdów spalinowych.

Obecnie w sprzedaży oferowane są w sumie 4 produkty: 1 z serii SC i 3 modele z serii SR

Pierwszy z nich jest zbudowany na super lekkiej i wytrzymałej ramie aluminiowej i posiada wyjmowaną baterię litowo-jonową o masie zaledwie 9 kg. Pozwala ona na przejechanie 50 km ze stałą prędkością 45 km/h. Maksymalne obciążenie skutera wynosi 150 kg. Pojazd charakteryzuje się niespotykaną w swojej klasie ilością przestrzeni ładunkowych - pod jego siedzeniem swobodnie mieści się kask!

Istnieje również możliwość dostosowania detali i wyglądu do unikalnego wizerunku danej firmy, co jak pokazują nasze doświadczenia, jest skuteczną strategią. Seria SR oferuje 3 rodzaje napędu - począwszy od baterii żelowej w modelu 1,2 do mocniejszych baterii litowo-jonowych w modelach 2,4 i 3,4. Najmocniejsza z nich pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 90 km/h i przejechanie około 100 km.

Reklama

Wszystkie pojazdy firmy Govecs zostały przetestowane przez niemiecką Dekrę, posiadają europejska homologację na przewóz 2 osób. Ich ładowanie jest łatwe- wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka i gotowe! Naładowanie 80 % baterii trwa 2 h, a 100% 5,5 h.

Koszty energii elektrycznej to główna zaleta skutera Govecs. Zakładając koszty prądu wysokości 30 gr za kWh, oraz spalanie 3 kWh/100km, otrzymujemy atrakcyjną cenę 1 gr za każdy przejechany km.

Prosta budowa, nikła awaryjność

Skutery elektryczne firmy Govecs charakteryzują się prostotą budowy, a co za tym idzie niską awaryjnością. Wszystkie użyte do jego produkcji części i materiały pochodzą od sprawdzonych dostawców i odznaczają się wysoką jakością.

Skutery GOVECS są całkowicie opracowywane i produkowane w Europie i posiadają pełną Europejską homologację. Żeby móc korzystać z GOVECS SR 1.2 i SC na terenie Polski osoby pełnoletnie nie potrzebują żadnych uprawnień, a młodzież w wieku poniżej 18 lat musi mieć kartę motorowerową. Model SR 3,4 wymaga uprawnień do prowadzenia pojazdów jednośladowych z silnikiem o poj. 125 ccm.

Aktualnie firma poszukuje partnerów handlowych na terenie całej Polski. Osoby zainteresowane współpracą - kontakt: mwasinski@govecs.com.

Od redakcji: więcej o elektrycznych skuterach napiszemy po redakcyjnym teście. Tymczasem kilka ciekawostek. Model SR 1,2 kosztuje 9.900 zł, model SC 1,4 12.900 zł, pozostałe 2 modele będą w ofercie od maja i wtedy też będą znane ceny.

Skutery mają 2 lata gwarancji bez limitu km, ładowane sa prądem z normalnego gniazdka 230 V, nie ma możliwości ich ładowania prądem trójfazowym.Zdjęcie 14734

(Zdjęcie 14734)

Zdjęcie 14735

(Zdjęcie 14735)

Zdjęcie 14736

(Zdjęcie 14736)


W galerii:

W galerii

...przejdź do galerii