Artykuły » » Autoflesz poleca

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

michelin

100-milionowa opona w olsztyńskiej fabryce Michelin

redakcja autoflesz.pl | Źródło: Michelin | 2010-01-24 12:48


W fabryce opon Michelin w Olsztynie wyprodukowano 100-milionową oponę do samochodów osobowych. Jubileuszowa opona - MICHELIN Latitude HP Tour 215/70 - jest przeznaczona do samochodów osobowych z napędem na 4 koła.

100-milionowa opona w olsztyńskiej fabryce Michelin

fot. michelin

Pierwszą oponę osobową wyprodukowano w Olsztyńskich Zakładach Opon Samochodowych w 1967 roku, czyli wtedy, kiedy została otwarta fabryka. Zamontowano ją w samochodzie marki Warszawa 223.

W 1995 r. większościowym udziałowcem olsztyńskiej fabryki została francuska firma Michelin - światowy lider branży oponiarskiej. Pierwsze opony pod marką Michelin wyprodukowano w 2001 roku.

Fabryka Opon w Olsztynie zatrudnia około 4 tysięcy osób. Zajmuje obszar prawie 200 hektarów. Jest największą fabryką opon w Polsce, zaś Michelin największym pracodawcą na Warmii i Mazurach.

Przy fabryce w Olsztynie działa Fundacja Rozwoju Michelin, która wspiera rozwój małych i średnich firm. Michelin Polska S.A. współpracuje z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Reklama

Gama Opon MICHELIN Latitude HP Tour 215/70 jest fabrycznie montowana w samochodach Mitsubishi Outlander.

Od redakcji: Michelin Polska S.A. obejmuje zakład produkcyjny w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie. Olsztyńska fabryka jest jednym z największych zakładów Grupy Michelin na świecie, największą fabryką opon w Polsce oraz największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Michelin Polska zatrudnia ok. 4 tysięcy osób. Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, do pojazdów rolniczych oraz formy, kordy i półfabrykaty. Michelin Polska eksportuje swoje produkty do 60 krajów świata, a 70 proc. eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samochodów - osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach.


W galerii:

W galerii

...przejdź do galerii